yüzük falıfal santrali- fal- falcı-iyi fal-tarot- su falı- ateş falı- doğum haritası- yıldızname- en iyi falcı- onlibe fal- canlı fal-falci- taş falı- doğal tas- online falci, aşk falı, kemik falı, kğl falı, çay fal

Çay Falı, Bakla Falı, İskambil Falı, Kemik Falı, Kül Falı Nedir, Nasıl Bakılır? 7/24 Online Telefonda Canlı Fal, Gerçek Falcılar, Online Tarot Falı

Fal Çeşitleri Hakkında Bilgiler

Çay Falı, Bakla Falı, İskambil Falı, Kemik Falı, Kül Falı Nedir, Nasıl Bakılır? 7/24 Online Telefonda Canlı Fal, Gerçek Falcılar, Online Tarot Falı

Çay Falı

En eski fal çeşitlerinden biri olan Çay falı, 5000 yıllık bir tarihe sahiptir. Ayrıca hemen hemen her kültüre girmiştir. Hatta toplumların kültürüne göre değişiklikler göstermiş ve günümüze kadar gelmiştir. Aslında genel anlamda kahve falı ile pek çok benzerlik gösterir. Fincan içerisinde kalan çay kalıntıları yorumlanarak Çay falı bakılır. Lakin bu falda şekiller çok belirgin değildir ve bundan dolayı bakılması oldukça zordur. Hatta bakan kişinin aynı zamanda sezgilerinin son derece güçlü olması gerekir.

Çay falı bakmanın birkaç farklı yolu vardır. Özellikle kendine özgü bir fincanı vardır ve bu fincanla bakım yapılır. Bir takım tılsımların bulunduğu bu fincan aracılığı ile fal daha iyi bakılacaktır. Demlenen çay, fincana doldurulduktan sonra önce kokusu alınır. Bunun yanında akıldan bir niyet geçirilir. Ardından içilir ve üzeri kapatılır. Artık soğuması beklenir. Bardak soğuyunca açılır ve çay yaprakları üzerinden yorumlar yapılır.

Bakla Falı

İsminden de anlaşıldığı üzere baklagiller ile bakımı yapılır. Kullanılan bakla miktarı aynı zamanda faldan fala değişim gösterebilir. Ancak genel anlamda 21 adet bakla kullanılır. Bakla dışında özellikle kullanılan bir takım taşlar da vardır. Üstelik bu taşlar da falın enerjisini oldukça yükseltir. Bununla birlikte bazen düğme kullanıldığı da görülür. Özellikle kullanılan renkler vardır çünkü her renk farklı bir enerji taşır. İlk olarak tüm malzemeler eksiksiz bir şekilde toplanır. Ardından bakacak falcı, fala bakmaya başlayacaktır. Ne yazık ki her gün bakılabilecek bir fal çeşidi değildir. Bundan dolayı birkaç gün geçmesi gerekir.

Masanın üzerine bir bez serilir. Bununla birlikte malzemeler hafifçe masaya dağılır. Bu esnada öncelikle fal baktıran kişi bir niyet tutar. Düşündüğü şeyleri içinden geçirir. Son olarak falcı, baklaların dağılış şekline göre yorumlamaya başlar. Eğer taşlar yakın ise bundan dolayı dileğiniz biraz geç gerçekleşecektir. Ancak uzak ise dileğiniz her an gerçekleşebilir.

İskambil Fal

Kökeni Antik Mısır’a dayanır. Hatta klasik tarot kartlarının içerisinde bulunan küçük arkanalardan esinlenen bir faldır. İskambil falı böylelikle ortaya çıkmış ve tüm dünyaya bir anda yayılmıştır. Üstelik teknik açıdan bakımı pek de zor değildir.

İskambil falı destesi öncelikle 52 karttan oluşur. Kart destesi bunun yanında dörde ayılır. Öyleyse her bir destenin farklı ismi vardır. Peki, bu isimler nelerdir? Bunlar kupa, maça, koz ve karodur. Gelgelelim İskambil falı nasıl bakılır? Öncelikle İskambil falı birçok şekilde bakılabilir. Lakin öne çıkan bakım şeklinde deste iyice karıştırılır. Destede bulunan kartlar bunun ardından tek tek seçilir ve açılır. Böylelikle açılan kartlara yönelik yorumlar yapılır. Aşk ve mutluluk konuları üzerinde durduğu söylenebilir. Yalnız bununla birlikte genel anlamda da pek çok soruya cevap verir.

Kemik Fal

Orta Asya kökenli olarak bilinen kemik falı geçmişi aslında Antik Yunan’a dayanır. İlk olarak İlyada Destanı içerisinde görülmüştür. Başka bir deyişle farklı pek çok medeniyette de izleri görülür. Hatta Şaman kültüründe oldukça yaygın bir fal çeşidi olduğu da bilinir. Dönemin şamanları ve önde gelen kişileri kemik falına bakabiliyordu. İlk olarak bir hayvanın kemiği alınır ve kemik üzerinde görülen şekillerden anlamlar çıkarılırdı. Savaşlardan veya büyük olaylardan önce mutlaka baktırılırdı.

Orta Asya’da şamanlar öncelikle bir koyunun omuz kemiğini alırdı. Kemiğin üzerinde bulunan tüm şekilleri incelerdi. Tabii bu esnada bir takım ritüeller de gerçekleştiriliyordu. Bununla birlikte karmaşık bir fal olduğu da söylenir. Ne var ki bu izleri yorumlamak epey güç bir olaydı. Bundan dolayı işin ilmini bilen son derece uzman kişiler tarafından işlem gerçekleştirilirdi. Gelgelelim ne için bakıldığına. Kemik falı özellikle geleceği yorumlamak için kullanılırdı. Gelecek hakkında pek çok kehanet bu fal üzerinden oluşturulurdu.

Kül Falı

Kökenine bakıldığında Orta Asya Şaman ve Kam geleneğine dayandığı görülür. Kül falı, ateş falından esinlenerek ortaya çıkmıştır. Bu fal için özellikle kayın ağacı kabuğu gereklidir. Ardından belli başlı duaların okunması da önemlidir. Ne yazık ki herkesin bakabileceği kolay bir fal çeşidi değildir. Bu yüzden özellikle enerjisi çok kuvvetli kişiler tarafından bakılmalıdır. Yakılacak bir ağaç olduğu için o halde doğal olarak ateşe de ihtiyaç duyulur. Mum ve ateşte burada önemli malzemelerdir.

Pek bilinmeyen bir faldır ama oysaki etkisi çok kuvvetlidir. Öncelikle bir gümüş kabın içinde ağacın kabukları ufalanır ve ardından yakılır. Bununla birlikte bir ebced kağıdı da mutlaka olmalıdır. Kağıtta bu ateşte yakılır. Çıkan dumanın ardından kasede bulunan ateş ve küller yorumlanır. Ancak falcı bu esnada transa geçecektir. Yalnız bu şekilde doğru yorumlama yapabilir. Sonuçta ise fal baktıran kişi tamamen rahatlayacaktır. Üstelik tüm kötü enerjileri de üzerinden uzaklaştıracaktır.

Fal santrali

Related Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir